Mish me argjinare

Πήγαινε κάτω

Mish me argjinare

Δημοσίευση  Admin Την / Το Τρι 18 Ιαν - 14:56

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Përshkrimi

Zihet brumi me maja .veze.e kripe .pasi ka ardhur brumi ndahet ne 3 topa te barabarte
Happen me niseshte sa me I medhe qe te jete e mundur ,lyhet peta me vajdhe pastaj I hidhet djadhi I thermuar dhe mblidhet ne forme roleje piqet me tigan me vaj te nxehte

Përbërësit

1 kg mish qengji
1 kg argjinare
½ kg qepe e njome
2 kokrra qepe te thate
2 kokrra domate
2 luge salce e holluar
1 gote vere e bardhe
kripe .piper ,dafine majdanoz koper
Udhëzime per pregaditje

Ziehet mishi me kripe e i hiqet shkuma .kullohet
Ne kete kohe skuqet qepa me salce e domate .dhe i hidhet mishi i ziere dhe kaurdisen se bashku i hidhet vere re berdhe krip piper dhe lihen te zjejne se bashku

I hidhet qepe e njome koper ,majdanoz i ziejme sa te mos tete me leng
Ne kete kohe pergatisim argjinaret , i pastrojme dhe i fusim ne nje ene me uje e leng limoni i leme per 1 ore dhe rasaj i kaurdisim se bashku
Zjehen te gjitha se bashku

avatar
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 841
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2009

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://cooking.bestforumlive.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης